يکشنبه ٠٦ تير ١٣٩٥
اخبار > فوري/اعلام نتايج صلاحيت كانديداهاي شوراي اسلامي شهر بوكان


اختصاصي كاني پرس/  

فوري/اعلام نتايج صلاحيت كانديداهاي شوراي اسلامي شهر بوكان  

از تعداد 114 نفر كانديداهاي چهارمين دوره انتخابات شوراي اسلامي شهر بوكان 36 نفر در هیئت‌ اجرایی مورد تاييد قرار گرفتند.

انتخابات شوراهاي اسلامي شهر و روستا

يك منبع موثق كه نخواست نامش فاش شود در گفت و گو با خبرنگار كاني پرس اظهار داشت: زمان بررسی صلاحیت‌ها براساس جدول زمانبندی در هیئت‌ اجرایی در انتخابات چهارمین دوره شوراها روز گذشته‌ به پایان رسید.

وی افزود: امروز نتیجه بررسی صلاحیت‌ها به هیئت‌ نظارت اعلام شدو از تعداد 114 نفر كانديداهاي شوراي اسلامي شهر بوكان 36 نفرمورد تاييد قرار گرفتند.

وي گفت: بعد از ارسال صورت جلسات و از فردا به مدت 7 روز فرصت بررسی صلاحیت‌های در هیئت‌ نظارت شروع می‌شود و بعد از آن هیئت‌ نظارت دوباره نتیجه را برای اعلام به داوطلبان به هیئت‌ اجرایی می‌فرستد.

وي تاكيد كرد: هیئت‌های عالی و مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها، هنوز هیچ اقدامی در جهت رد یا تأیید صلاحیت داوطلبان انجام نداده‌اند.

وی با بیان اینکه امور مرتبط با تأیید یا ردصلاحیت داوطلبان انتخابات شوراها تاکنون در هیئت‌های اجرایی دنبال شده، تأکید کرد:‌ رسیدگی به صلاحیت داوطلبان توسط معتمدان دولت از جمله بخشداری‌ها و فرمانداری‌ها انجام شده و پرونده‌ها از امروز در اختیار هیئت‌ نظارت  قرار گرفته تا امور مرتبط رسیدگی و ابلاغ شود.

وي گفت: پیش‌بینی‌های صورت گرفته درباره ردصلاحیت برخی داوطلبان نمي تواندصحيح باشد و نهايي تلقي گردد.

 وي در عین حال تصریح کرد که توجه به این نکته ضروری است و داوطلبان باید مطلع باشند که ملاک ابلاغ به نامزدها، صرفا فرمانداری‌ها یا بخشداری‌ها هستند.


وي گفت : کسانی که صلاحیت آنها مورد تأیید قرار نگرفته، از تاریخ ابلاغ کتبی مراتب ردصلاحیت توسط فرمانداری یا بخشداری به آنها، به استناد تبصره 1 ماده 50 قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراها اسلامی کشور، چهار روز مهلت دارند اعتراض خود را به هیئت‌های عالی نظارت استان یا شهرستان تسلیم کنند تا هیئت‌‌های مذکور در مهلت قانونی نسبت به بررسی سوابق اقدام و نتیجه را اعلام نمایند.

وي خاطر نشان كرد:  بررسی صلاحیت‌ها بر اساس مُرِّ قانون صورت می‌گیرد و داوطلبان در صورت بروز هرگونه ابهام، می‌توانند مراتب را از طریق هیئت‌های عالی نظارت در استان‌ها یا هیئت‌ مرکزی نظارت پیگیری کنند.

وي اظهار داشت: بررسی صلاحیت‌های کاندیداهای شهر و روستا که از دوم اردیبهشت‌ماه با تشکیل جلسات بی‌وقفه و با دقت و بی‌طرفی آغاز شده بود، ظهر پنجشنبه 19 اردیبهشت پایان یافت و نتایج برای هیئت نظارت شهرستان و استان ارسال گرديد.

وی با اشاره به اینکه هیئت نظارت شهرستان موارد تأیید شده از طرف هیئت اجرایی را می‌تواند بنا به تشخیص و بررسی خود منفی اعلام کند، گفت: بررسی مجدد مواردی که هیئت اجرایی رد صلاحیت کرده است در اختیار هیئت نظارت استان است تا در زمان قانونی، موارد بررسی شده و نتایج را به فرمانداری اعلام و سپس فرمانداری نیز نتایج را مکتوب به کاندیداها منتقل کند تا پیگیری‌های لازم صورت گیرد.

وي تصریح کرد: بعد از اعلام صلاحیت کاندیداها، شهروندان می‌توانند مطالعات خود را پیرامون کاندیداهای انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا آغاز و در این زمینه با معتمدین و اهل نظر، مشاوره کرده تا ضمن اینکه انتخاب آنان توأم با آگاهی و بصیرت بالا باشد، مورد رضایت خداوند نیز قرار گیرد.

گفتني است : از اعضاي فعلي شوراي اسلامي شهر بوكان هيچ كدام در اين مرحله مورد تاييد قرار نگرفته اند،اين در حاليست كه خبرها از شهر همجوار مهاباد حاكي است كه از تعداد 214 نفر كانديداها تنها33 نفر رد صلاحيت شده اند.


 


   تاریخ درج خبر : جمعه ٢٠ ارديبهشت ١٣٩٢      ساعت درج خبر : ٢٣:٢٠  تعداد نمایش: 2140
قابل توجه بازدیدکنندگان :
- کانی پرس از درج نظرات توهین آمیز و تخریبی خودداری خواهد کرد.
- ثبت دیدگاه بازدیدکنندگان به معنای تایید آن از طرف کانی پرس نیست.
- از درج نظرات طولانی و با الفبای لاتین خودداری کنید.
 

          

امتیازدهی
نظرات بینندگان
کاربر مهمان
1392/02/21 0:17
0
0
اوانه ... اقایانن
کاربر مهمان
1392/02/21 2:3
0
0
در شهر ما بدنبال اوردن مهرهای مسولان شهرند نه افرادی که قصد خدمت دارند. ببینید افرادی که رد صلاحیت شدند از بهترین نیروهای بوکانند. یعنی هر کس که از اطرافیان بعضی ها در بوکان نبوده قلع و قمع شده است.
کاربر مهمان
1392/02/21 10:15
0
0
از تمامی اارگانهایی که نگذاشتند افرادی که واقعا خون مردم بوکان رو مکیدن تایید صلاحیت بشوند نهایت تشکر را داریم.
کاربر مهمان
1392/02/21 10:19
0
1
افراد زیادی به علت زمین خواری و مشکلات اخلاقی البته نه همگی، رد صلاحیت شدند.از دکتر عثمانی خواهانیم که با پارتی بازی مبارزه کند و نگدارد اینها بیایند
کاربر مهمان
1392/02/21 11:55
0
1
له الانه وه مشخص کراوه که دبیت.
کاربر مهمان
1392/02/21 14:18
0
0
بوکان شاری دزی و فزییه، له سه ره وه ی ته واویشیان شاره دار و .....
کاربر مهمان
1392/02/21 16:27
0
0
اندر احوالات گندمدان بوکان!!! اندر احوالات گندمدان بوکان!!! چند سال پیش در عصر حجر بوق و کرنا شد ناگه این خبر کز به فضل و رحمت پروردگار با تلاش مسئولین خدمتگزار طبق پیگیری شورا و سنا همت افزون چهل و چند جا در زمانی کمتر از یک چندسال شهر می گردد نصیبش گندم دان می شود دایر در اینجا مرکزی با همت چندین و چند تکنسین داخلی رفع می گردد تمام مشکلات از کشاوز و خریدار و زمیندار الغرض با ادعاهایی جمیل با هزاران قول و صدهاقال و قیل یک کلنگ آهنین آمد زمین بهر کشاورزان بوکان زمین اولین اقدام از پیش و جلو بود چندین و چند مصاحب ی تابلو چونکه کامل شد فندانسیونش از زمین شد زمان بسط و تجهیز درون بعد اندی سال خونِ دل خوری با عِقاب و با عتاب و دلخوری نگشت آماده برای افتتاح شهر ما شد غرق یاس و عزا پول بیت المال میشد حیف و خسار چون که شهرم بود اسمش بوکان؟؟!!! پست جدید وبلاگ صدای بوکان بعد از مدتها.....! http://sedayeboukan.blogfa.com/post-64.aspx
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج